Dersigo şimdi Vodafone, Digitürk, Papara Uygulamalarında.

Hangi alandan sınava gireceksin?

Dersigo’yu kullanarak YKS'yi kaç günde bitirebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

YKS-sayisal

YKS Sayısal

esit-agirlik

YKS Eşit Ağırlık

sozel

YKS Sözel

Dersigo İle YKS, TYT, AYT’yi Erkenden Bitir?

YKS, TYT, AYT kaç günde biter? Sorusunun cevabı öğrencinin altyapısı, çalışma isteği ve çalışacağı kaynaklara göre değişiklik gösterir. Ancak Dersigo ile hem TYT hem de AYT çok çabuk biter. İlk olarak kendinize bir üniversite ya da bir bölüm belirleyin.  YKS hazırlık sürecine bu şekilde bir hedef ile başlamalısınız. Altyapınız iyi bir üniversite ya da istediğiniz bölüme yerleşmek için günde ortalama kaç saat çalışmanız gerektiğini bizlere gösteren en temel unsur olarak karşımıza çıkar. Günde kaç saat ders çalışmanız gerektiği konusu ise size göre değişiklik gösterir. Son sınıfta olabilirsiniz, mezun olabilirsiniz ya da bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Konuyu kavrama kabiliyetiniz ve bir günde ders çalışmak için ne kadar zaman ayırabileceğiniz ders çalışma planını doğrudan etkiler.

Amacınız iyi bir üniversite mi kazanmak? Yoksa istediğiniz bölüme yerleşmek mi? Tüm bu soruların cevabını YKS hazırlık sürecine başlamadan önce kendiniz cevaplamalısınız. İyi bir üniversite ya da iyi bir bölüm, fark etmez. YKS hazırlık döneminde igo size hem rehber hem de iyi bir yol arkadaşı olacak. Hedeflerinizi igo ile paylaşarak sizin için sınav sürecini yönetmesini isteyebilirsiniz. Hedefinize göre bir çalışma planı hazırlamasını talep edebilirsiniz. “İgo” çalışma stratejilerinin öğrencilere göre değişkenlik gösterdiğini biliyor. Bu doğrultuda size uygun çalışma stratejileri ve çalışma planları hazırlıyor. Dersigo’da sizi tanıyabilmek ve sizin için plan çıkarmak için ilk olarak bir denemeye girmenizi öneririz. Bu sayede mevcut altyapınız hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir ve bu şekilde sizin için bir çalışma planı hazırlayabiliriz. Çözdüğünüz denemelerin sonucunu siz de öğrenmek istiyorsanız  YKS puan hesaplama  sayfamızdan destek alabilirsiniz.

YKS sınavı bir planlama ve strateji sonucunda başarıya ulaşılabilecek bir sınavdır. Düzenli bir çalışma planı ile önemli ilerleme sağlanabilir ve Dersigo YKS Online Eğitim Seti ile YKS’yi erkenden bitirebilirsiniz.

Dersigo İle YKS Kaç Günde Biter?

Dersigo ile YKS kaç günde biter sorusunun cevabını bulmak  için öncelikle YKS sınavına hangi alandan gireceğinizi belirlememiz gerekiyor.  Sayısal, eşit ağırlık ya da sözel alanlarından birisi ya da birden fazlası için  YKS sınavına girebilirsiniz.

Size “ Dersigo İle YKS Kaç Günde Biter” sorusunun cevabını bir örnek ile açıklayacak olursak;

Dersigo ile günde 8 saat bir çalışma ile TYT müfredatını 25 günde AYT müfredatını ise 15 günde bitirebilirsiniz. Bu süreç bu şekilde hesaplansa da sürecin yıpratıcı olacağı ve bu süreçte soru çözeceğini farz edersek bu süre sadece konular için verilmiş bir süredir. Bu süreçte yol arkadaşın “İgo” sana destek olacak. Günde 8 saat ayıracağınız bir çalışma programında TYT Türkçe dersini 1572 dakika, TYT Tarih dersini 3547 dakika, TYT Matematik 1478 dakika, TYT Kimya 439 dakika, TYT Fizik 768 dakika, TYT Coğrafya 712 dakika, TYT Biyoloji 644 dakika ve TYT Geometri 2941 dakikada bitirebilirsiniz. AYT bölümünde ise AYT Matematik 1096 dakika, AYT Kimya 1196 dakika, AYT Fizik 962 dakika, AYT Biyoloji 936 dakika ve AYT Geometri 2941 dakikada tamamlayabilirsiniz.

YKS çalışma süreci kişinin çalışma isteği, altyapısı, ne kadar çalışabileceği ve planına ne kadar sadık kalabileceği gibi birçok değişkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle size en uygun olacak şekilde planlama yaparak çalışma takviminizi de Dersigo Online Ders Çalışma Planlı Takvimi olarak belirlerseniz YKS sürecini hem sağlıklı hem eğlenerek hem de öğrenerek tamamlayabilirsiniz.

YKS çalışmaya başlamadan önce ilk olarak hedefinizi belirleyin. Hangi üniversitede okumak istediğinize karar verin. Ardından Dersigo ile hazırlanmaya başlayın. YKS süreci uzun bir süreç ancak Dersigo ile bu süreç hem eğlenceli hem de sonunda kazanacağınız bir süreç olacak. Dersigo ile YKS’ye hazırlanarak rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir, planlı bir şekilde YKS sınavına hazırlanabilir, birbirinden kaliteli binlerce soru çözebilir, uzman öğretmenler eşliğinde sınava hazırlanabilirsiniz. Sen de Dersigo ile tanış, hayalindeki üniversite için bir adım önde ol.